2022HokejSport

HC TS Varnsdorf – Hokej Ústí nad Labem s.r.o.  3:5 (1:2,2:2,0:1) – junioři

Ve čtvrtém utkání Regionální ligy juniorů ročníku 2022/23 přivítali varnsdorfští na svém ledu 12. října 2022 mužstvo Hokej Ústí nad Labem s.r.o. Dosavadní bilance domácího týmu není moc pozitivní. Jedna výhra, jedna prohra v prodloužení a jedna porážka. Zda se jim ji podaří vylepšit, se na Zimní stadion přišlo podívat 86 diváků.

První třetina se hrála pod taktovkou hostů, kteří prvních šest minut domácí téměř nepustili do svého obranného pásma. Následně se hra mírně vyrovnala, ale stále se hrálo víceméně před brankou domácích. Když se již zdálo, že se hra zcela vyrovná, byl ve čtrnácté minutě vyloučen varnsdorfský Martin Veroněk za podražení. Hosté nabídnutou výhodu za třicet šest vteřin využili. Skóre otevřel David Nedoma. V sedmnácté minutě to již bylo 0:2. To, když David Kredl zakončil sólo přes celé kluziště a překonal i domácího brankáře. Kontaktní gól vymyslel ve dvacáté minutě Ondřej Boczan. Přesně podle klasické hokejové poučky: „Když nevíš co s pukem, vystřel.“ A k úžasu všech z toho byla branka, 1:2.

Ve druhé třetině si diváci užili pěkný hokej. Obě mužstva předváděla pohledné akce a branky na sebe nenechaly čekat. Nejprve varnsdorfští od dvacáté druhé minuty úspěšně zvládli oslabení, když na trestné lavici za hákování odpočíval Richard Jarábek. Od dvacáté deváté minuty byl za podražení vyloučen Ondřej Boczan. Jenže ústečtí udělali na útočné modré chybu v rozehrávce, kterou zachytil Adam Pešek a rychlý brejk úspěšně zakončil, 2:2. Od třicáté třetí minuty na trestné lavici za napadení odpočíval ústecký David Kredl. Také varnsdorfští nabídnutou výhodu využili, a to zásluhou Jana Vaňka, 3:2. Jenže jejich radost z vedení netrvala dlouho. Ve třicáté šesté minutě vyrovnal ústecký Jan Česnohlídek a o dvě minuty později čtvrtou branku přidal David Hurný, 3:4.

Poslední třetina moc hokeje nenabídla. Hosté se vehementně snažili o navýšení skóre a domácím jako by se již nedostávalo sil. Hra se postupně přiostřovala a nezdravé agresivity přibývalo. Což vygradovalo v sérii vyloučených na obou stranách. Tři minuty před závěrečnou sirénou byl vyloučen jeden z ústeckých hráčů. Varnsdorfští odvolali brankáře ve snaze dosáhnout vyrovnávací branky při hře šest na čtyři. Ale přesilovku nesehráli dobře a po ztrátě puku jejich záměr zhatil Jan Filip, který střelou přes celé hřiště skóroval do prázdné branky, 3:5. Čímž rozhodl o osudu utkání. Nic na tom nezměnila ani hromadná šarvátka těsně před závěrečnou sirénou.

Statistika zápasu :

Domácí : 19:46 Boczan, 28:51 Pešek, 33:52 Vaněk (Veroněk)

Hosté    : 13:44 Nedoma (Česnohlídek, Hurný), 16:50 Kredl (Hrubec, Huja), 35:46 Česnohlídek, 37:55 Hurný (Kincl, Kuchler), 57:54 Filip (Kuchler, Nedoma)

Tresty    :   66:37 minuty

Využití  :   1:1, v oslabení 1:0

Diváci   :   86

Utkání řídili : hlavní : Petr Michajličenko, čárový : Bohuslav Tenkrát, Martin Pudla

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L1034