2022HokejSport

HC TS Varnsdorf – SC Kolín  3:4 SN (1:1,2:1,0:1) – junioři

Ve třetím domácím utkání RLJ juniorů ročníku 2022/23 přivítali varnsdorfští na svém ledu 23. října 2022 tým SC Kolín, který vede 4. skupinu RLJ. Stovka diváků byla zvědavá, jak se jim proti papírovému favoritu bude dařit.

První třetinu herně zcela ovládli hosté. Domácí se soustředili pouze na defenzivu a do útočných akcí se pouštěli opatrně a zcela ojediněle. Přesto to byli oni, kdo v desáté minutě otevřeli skóre. Po rychlém přečíslení dva na jednoho akci zakončil Petr Pondělíček, 1:0. Akce kolínských troskotali na kompaktním obranném bloku domácích. Vyrovnat se jim podařilo při jejich druhé přesilové hře, když na trestné lavici za krosček odpočíval hráč Damašek. Fádní a herně nudná první třetina skončila nerozhodně 1:1.

Druhá třetina patřila domácím. Nejenže vyrovnali hru, ale také se častěji dostávali na obranného pásma kolínských. Přesto do vedení šli ve dvacáté třetí minutě hosté zásluhou Patrika Novotného,1:2. A navíc za další minutu měli výhodu přesilové hry, ale varnsdorfští se i s notnou dávkou štěstí ubránili. Vyrovnat se jim podařilo vyrovnat ve dvacáté osmé minutě. Po nahrávce Patrika Voráčka skóroval Marek Bartl, 2:2. A stejně jako kolínští měli i oni od třicáté první minuty výhodu přesilové hry, ale nesehráli ji dobře. Prosadit se jim podařilo až ve třicáté čtvrté minutě. Kombinaci zakončoval opět Marek Bartl. A když přečkali následné oslabení, na trestné lavici za krosček opět odpočíval Damašek, odcházela mužstva do kabin na druhou přestávku za lichotivého stavu 3:2 pro domácí.

Bylo jasné, že kolínští se budou snažit otočit stav ve svůj prospěch. Jenže varnsdorfští se nenechali zatlačit do defenzivy. I když si museli dávat pozor na rychlonohé útočníky hostů. Dařilo se jim kouskovat hru a využívali každé příležitosti k rychlým brejkovým akcím. Za mohutné podpory hlediště se jim tato taktika dařila až do padesáté šesté minuty, kdy nenápadnou akci zakončil překvapivou střelou kolínský David Jonák, 3:3. Od padesáté osmé minuty na trestné lavici za hrubost odpočíval kolínský Houžvička, ale varnsdorfští se k power play neodhodlali. V základní hrací době utkání skončilo nerozhodně. O bonusový bod se rozhodovalo v nájezdech. V sedmé sérii byli úspěšnější hosté. Pohledné dramatické utkání s bodovým ziskem se domácím fanouškům jistě líbilo.

Domácí : 09:09 Petr Pondělíček (Adam Pešek), 27:20 Marek Bartl (Patrik Voráček), 33:34 Marek Bartl (Adam Pešek, Jakub Vaněk)

Hosté    : 16:56 Tomáš Hora (Michal Kratochvíl, Michal (Häusler), 22:57 Patrik Novotný (Michal Kratochvíl), 55:49 Matěj Veselý (Patrik Novotný), 60:00 Matěj Veselý SN

Tresty    :   10:08 minuty

Využití  :   0:1, v oslabení 0:0

Diváci   :   101

Utkání řídili : hlavní : David Ječný čárový : Lukáš Damašek, Michal Biedermann

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L1054