2022HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Letci Letňany  2:6 (0:2,1:1,1:3) – junioři

V dalším domácím utkání se junioři HC TS Varnsdorf utkali ve středu 16.listopadu 2022 s pražským celkem HC Letci Letňany. Byl to již jejich třetí zápas, který odehráli během šesti dní. Už podle soupisky mužstev byla evidentní síla střídačky na straně Letců. Devatenáct hráčů hostů proti čtrnácti domácích.

Úvod zápasu se pražanům povedl náramně. Již po 49 vteřinách se po střele Adama Čečetky radovali z první branky. Téměř vzápětí měli další výhodu v podobě přesilové hry, když na trestné lavici za nedovolené bránění odpočíval domácí Damašek. Ale nevyužili ji. Přesto jejich útoky byly velmi nebezpečné a varnsdorfští se před jejich branku příliš často nedostávali. Sice měli od páté minuty dvě výhody v podobě přesilových her, ale nic z nich nevytěžili. Naopak v deváté minutě opět inkasovali z hole Alekseie Dobrova, 0:2. Necelá padesátka diváků sledovala nezáživný hokej, ve kterém se více vylučovalo, než hrálo. Od patnácté minuty se na trestných lavicích tísnili tři domácí a dva letňanští hráči.

Kdo čekal ve druhé a třetí třetině na ledové ploše nějaký hokejový progres, byl velmi zklamán. Hra, tedy spíše dění, na kluzišti se ubíralo v intencích první třetiny. I když záblesk naděje na změnu tam byl. Ve dvacáté druhé minutě se domácím zásluhou Jaroslava Baránka podařilo snížit na 1:2, ale jejich radost a naděje na návrat do zápasu trvala jen čtyři minuty. Nejprve nevyužili přesilovku a ve dvacáté šesté minutě inkasovali potřetí. Akci zakončoval Vojtěch Horáček. Od třicáté minuty do čtyřicáté minuty se hrála „vylučovaná“. Postupně si trestnou lavici vyzkoušeli dva domácí hráči a tři Letci.

Nástup do třetí třetiny se vydařil letňanským. Ve čtyřicáté druhé minutě se prosadil Filip Blažek a zvýšil na 1:4. Kupodivu, jako již několikrát v sezoně, varnsdorfské obdržená branka lehce nabudila, ale proti rozjetým hostům se jejich snaha lehce míjela účinkem. A když nedokázali využít další přesilovku od čtyřicáté sedmé minuty, zákonitě přišel trest v podobě páté branky. Přidal ji Vojtěch Horáček, 1:5. Domácí se snažili. A když v padesáté čtvrté minutě využili jedenáctou přesilovku, individuální akci předvedl Martin Veroněk – 2:5, některé fanynky na tribuně, ve skrytu duše možná doufaly v zázrak. Nekonal se. Vánek z plachet jim v padesáté šesté minutě vzal Petr Křišťan. V posledních minutách utkání obě mužstva předvedla několik pohledných akcí, ale to celkový dojem z utkání příliš nezměnilo.

Domácí : 21:27 Jaroslav Beránek (Boczan), 53:27 Martin Veroněk (Damašek)

Hosté    : 00:49 Adam Čečetka(Pražák), 08:07 Aleksei Dobrov (Blažek) , 25:13 Vojtěch Horáček (Čečetka, Šimák), 41:01 Filip Blažek (Křišťan), 50:07 Vojtěch Horáček (Šimák), 55:42 Petr Křišťan (Blažek)

Tresty    :   12:22 minuty
Využití  :   1:0, v oslabení 0:1
Diváci   :   47

Utkání řídili : hlavní : Michael Reichelt, čárový : Lukáš Damašek, Jiří Beran
Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L1091