2022HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa 5:4P (2:1,1:0,1:3,1:0)

Zápasová série A-mužstva HC TS Varnsdorf v KLM Libereckého kraje na domácím ledu pokračovala 17.prosince 2022. Na Zimní stadion ve Varnsdorfu přijel soused z tabulky i nedalekého města, mužstvo HC Česká Lípa. Oba mančafty se dobře znají a jejich zápasy mají znaky derby.

První třetina se necelé šedesátce věrných fanoušků obou mužstev musela líbit. Hrál se pohledný útočný hokej. První branka padla již v páté minutě, a to do sítě domácích, když na trestné lavici za podražení odpočíval Prokop. Autorem branky byl českolipský Václav Šesták. Radost hostů z vedení trvala jen necelou minutu. Nabuzený František Prokop odčinil přísné vyloučení a důrazným průnikem překonal brankáře hostů, 1:1. Akce obou týmů sice byly pohledné, ale ani jedno mužstvo nebylo schopno se brankově  prosadit. Až v osmnácté minutě se varnsdorfským vydařila kombinace, kterou Jan Chovanec úspěšně zakončil, 2:1. V poslední minutě třetiny byl vyloučen domácí Damašek.

Do druhé třetiny vstupovali varnsdorfští v oslabení, ale českolipští výhodu nevyužili. Ve dvacáté druhé minutě byla k vidění velmi kuriózní akce se nešťastným koncem pro hosty. Domácí založili útok nastřelením puku do útočného pásma hostů, ale čárový rozhodčí avizoval ofsajd. Protože varnsdorfští v útoku nepokračovali, nechal pokračovat ve hře. Puk se odrazil od zadního mantinelu a kolem jednoho z českolipských obránců směřoval do prostoru před branku. Jenže brankář hostů špatně odhadl jeho trajektorii a puk se od jeho betonu odrazil do branky. Rozhodčí připsali autorství Bohuslavu Tenkrátovi, 3:1. Tento moment hosty zaskočil a domácí nakopl. Téměř celá druhá třetina se odehrála v obranném pásmu  hostů, ale varnsdorfští další branku nepřidali. Do hry se s postupem času začala vkrádat nezdravá agresivita, jenž přecházela v zákeřnost. Ale hlavní rozhodčí tento styl hry připustil.

V poslední třetině se dal očekávat atak hostů na změnu stavu. A taky přišel. Během jedné minuty se jim podařilo vyrovnat z 1:3 na 3:3. Autory branek byly Ondřej Veber a Benjamin Vomáčka. Pro domácí mužstvo jistě šok. Stejně tak pro domácí fanoušky. Českolipští jsou mistři v otáčení vývoje utkání. Dvoubrankové manko na začátku poslední třetiny pro ně není něco, s čím by si neuměli poradit. K zamyšlení je spíše přístup domácích. Vždyť s tímto soupeřem odehráli již nespočet utkání. A přesto se zdá, že si z nich nic neodnesli a neponaučili se. A mohlo být ještě hůře. Od čtyřicáté páté minuty byly v rychlém sledu vyloučeni dva varnsdorfští hráči. Druhou výhodu hosté využili zásluhou Milana Preusslera, 3:4. Utkání gradovalo v poslední desetiminutovce. Nejprve se vývoj utkání začal vymykat kontrole rozhodčím. A tolerovaná agresivita vyvrcholila naštěstí jen menší pošťuchovanou v padesáté minutě. Výsledkem bylo několik osobních trestů na obou stranách. Snaha varnsdorfských alespoň o vyrovnání byla korunována brankou v padesáté páté minutě. Autorem byl David Rubeš. Utkání šlo do prodloužení. Při hře tři na tři měli v šedesáté první minutě šanci ke vstřelení branky domácí, když za hákování bylo nařízeno trestné střílení proti hostům. Nebylo proměněno. Zápas byl ukončen v čase 61:48, bankou varnsdorfského Davida Rubeše.

Domácí            : 05:39 František Prokop (Žďánský), 17:50 Jan Chovanec (Fojt, Matějka), 21:18 Bohuslav Tenkrát, 54:20 David Rubeš (Fojt), 54:20 David Rubeš (Pípa)

Hosté               : 04:51 Václav Šesták (Vomáčka), 43:07 Ondřej Veber (Vondra), 43:40 Benjamin Vomáčka (Šesták), 45:30 Milan Preussler (Fajkus,Lukáš)

Vyloučení        : 16:6 minut
Využití             : 0:2, v oslabení : 0:0
Diváci              : 55

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0040

Utkání řídili : hlavní : Tomáš Mareš, čárový : Jakub Grundler, David Ječný