2023HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa 0:5 (0:3,0:0,0:2)

Druhým víkendovým soupeřem A-mužstva HC TS Varnsdorf na domácím ledu v neděli 15.ledna 2023 bylo mužstvo HC Česká Lípa. Oba týmy z dolní části průběžné tabulky KHL libereckého kraje bojují o každý bod, pro vylepšení svého postavení před play off. Dal se tedy očekávat vyrovnaný duel.

Průběh zápasu již na začátku první třetiny ovlivnilo několik skutečností, které předznamenaly průběh celého utkání. V páté minutě byl za napadení na dvě minuty vyloučen českolipský Havel. Domácím se přesilovka moc nedařila. Po ztrátě puku jeden z hráčů hostů nastřelil puk do obranného pásma varnsdorfských, ten se odrazil od zadního mantinelu k brance. Domácí gólman jej zachytil a zastavil, asi předpokládal, že vracející se obránce si jej převezme a založí útočnou akci. Nestalo se. Pro opuštěný puk si v pohodě dojel agilní Ondřej Veber a v poklidu otevřel skóre, 0:1. Další kritický moment přišel v osmé minutě. Na dvě minuty byl za vyhození puku mimo hřiště vyloučen domácí hráč Oplt. Tento výrok se nelíbil varnsdorfské střídačce a její protesty potrestal hlavní rozhodčí udělením dalšího dvouminutového trestu. Hosté nabídnutou výhodu pět na tři využili a zásluhou Benjamina Vomáčky upravili stav na 0:2. Varnsdorfský tým tento moment rozhodil a začala se odvíjet šňůra „soubojů“ mezi ním a hlavním arbitrem, který bohužel tuto výzvu přijal a zdálo se, že si ji i užíval. Tím byl předurčen další průběh utkání. Krátké hokejové pasáže byly přerušovány vyloučeními s následným dohadováním. Naději na možný zvrat stavu skóre vzala domácím patnáctá minuta, kdy hosté zásluhou Pavla Vondry vstřelili třetí branku. Varnsdorfský trenér zareagoval výměnou brankářů. Nervozita a agresivita se postupně přenesla na některé hráče obou mužstev. A když se k tomu přidalo i několik kontroverzních rozhodnutí arbitrů, nelze se divit, že diváci si moc hokejové krásy neužili. Za to obě trestné lavice byly stále v permanenci. V některých chvílích se na nich tísnili i tři „hříšníci“. V poslední třetině českolipští přidali další dvě branky a definitivně rozhodli o výsledkovém osudu utkání.

Pro dokreslení k průběhu utkání výpis ze „Zápis o utkání číslo L0010 – Poznámky k utkání“ :

V čase 17:42 hráč domácích č. 89 zpochybňoval výroky hl. a č. rozhodčích, proto udělen OT za nesportovní chování.
V čase 37:09 potrestán hráč domácích č. 92 za protest proti výroku HR. Po pokračujících protestech udělen stejnému hráči OK za NESP. Po odchodu z ledové plochy výše zmíněný hráč teatrálně zahodil rukavice na ledovou plochu.
V témže čase potrestán funkcionář 2 domácího týmu – Damašek Zdeněk osobním trestem OK za slovní napadení HR (dám ti pěstí do držky).
V čase 40:51 hráč hostů č.77 potrestán TH za BTK.
V čase 49:32 hráč domácích č. 89 potrestán OT za NESP, za protest proti výroku HR. V témže čase stejný hráč OK za NESP při pokračujících protestech.
V témže čase hráč domácích č. 14 potrestá OT za NESP jako předchozí hráč. V témže čase stejný hráč OK za NESP ze stejného důvodu.
Po skončení utkání byli rozhodčí slovně napadeni neoznačeným pořadatelem. Při odchodu do šatny byli rozhodčí i pomocní rozhodčí politi vodou. Z důvodu selhání pořadatelské služby byla na místo zavolána Policie ČR z důvodu obavy o zdraví rozhodčích.
Po skončení utkání se do kabiny rozhodčích dobýval hlavní trenér domácího týmu Hambálek Josef.

Na jedno korektně vedené utkání nějak moc vyloučených hráčů jednoho týmu!? A proč asistence Policie ČR, když vše bylo podle pravidel?

Domácí            :

Hosté               : 05:36 Ondřej Veber (Jandejsek), 07:52 Benjamin Vomáčka (Bašek,Preussler), 15:00 Pavel Vondra (Šafařovský), 49:47 Milan Preussler (Jandejsek,Vomáčka), 53:07 Petr Šafařovský (Vomáčka)

Vyloučení        : 144:46 minut
Využití             : 0:2, v oslabení : 0:1
Diváci              : 55

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0010
Utkání řídili : hlavní : Tomáš Borecký, čárový : David Ječný, Jakub Serbus