2024FotbalSport

FK Teplice – FK Varnsdorf  0:2 (0:1)

Druhý zápas Zimní Tipsport ligy odehráli varnsdorfští fotbalisté 23.ledna 2024 na umělé trávě mladoboleslavského Městského stadionu. Soupeřem jim byla rezerva prvoligového mužstva FK Teplice.

Od úvodního hvizdu hlavního arbitra měli varnsdorfští mírně navrch. Tepličtí byli sice důraznější v osobních soubojích, ale více se hrálo na jejich polovině. Varnsdorfští vycházeli ze zabezpečené obrany a jejich útoky po křídlech dělali domácím dost starostí. Ve třicáté první minutě si vybojovali rohový kop a centr do vápna zužitkoval Václav Penc ve vedoucí branku. V závěru první půle sice varnsdorfské obraně uprchl jeden z teplických útočníků, ale Václav Penc obětavým zákrokem jeho střelu na branku zablokoval. Po změně stran vyběhla na mladoboleslavskou umělku „druhá“ sestava varnsdorfských, která zápas zcela ovládla. Hrálo se téměř na jednu branku, teplickou, ale jejich obrana útoky varnsdorfských obětavými zákroky eliminoval. Až v osmdesáté druhé minutě se prosadil Dominik Gembický a zvýšil na konečných 0:2.