2024HokejSport

HC TS Varnsdorf – Lomnice nad Popelkou  4:8 (1:3,2:3,1:2)

V osmnáctém kole základní části KLM Libereckého kraje ročníku 2023/24 přivítali muži HC TS Varnsdorf na Zimním stadionu 28. ledna 2024 mužstvo Lomnice nad Popelkou, které v letošní sezoně  dokázali porazit. V jedenáctém kole na jejich ledu v poměru 7:4. Přesto zápasová bilance lomnických je kladná – 8 výher, 2 výhry v prodloužení a 7 porážek.

První třetina nabídla necelé padesátce diváků pohledný hokej. Na první branku se dlouho nečekalo. Ve třetí minutě skóre otevřeli hosté. Autorem byl Filip Mizera. Domácí odpověděli téměř okamžitě. Ve čtveré minutě vyrovnal na 1:1 Jonas Vogt. Další branky do konce první části přidali již jen hosté. V desáté minutě druhou brankou v utkání na 1:2 zvyšoval Filip Mizera a v osmnácté minutě na 1:3 zvyšoval Daniel Drahoňovský. V prostřední části nejprve varnsdorfští vstřelili zásluhou Adama Peška kontaktní branku a to ve dvacáté sedmé minutě, 2:3. Od dvacáté osmé minuty následovala série vyloučení na obou stranách. Nejprve hosté využili přesilovku z třicáté třetí minuty, když za nedovolené bránění na trestné lavici odpočíval Štefan, 2:4. Autorem branky byl Martin Maťátko. Ještě v téže minutě přidal pátou branku lomnických Vojtěch Mizera. Varnsdorfští sice za tři minuty také využili svou přesilovku, když byl za držení hole vyloučen Rybář. Na 3:5 snižoval Jaroslav Matějka. Poslední brankové slovo ve druhé třetině měli hosté, když ve třicáté deváté minutě šestou branku přidal Jiří Maryška. V poslední třetině se hrál líbivý hokej nahoru dolů, ale nebezpečnější byly akce lomnických. Sedmou branku vstřelili dvě minuty před závěrečnou sirénou. Domácího brankáře po kombinaci celého útoku překonal Zdeněk Václavec, 3:7. Varnsdorfští se nevzdali a v poslední minutě jejich čtvrtou branku přidal František Prokop. Poslední slovo měli přece jen hosté. Devět vteřin před koncem osmou branku vstřelil autor první branky Filip Mizera.

Domácí            : 03:32 Jonas Vogt (Bafia), 26:03 Adam Pešek (Damašek, Matějka), 36:50 Jaroslav Matějka (Pešek), 59:38 František Prokop (Pešek, Bafia)

Hosté               : 02:34 Filip Mizera (Čakajík), 09:17 Filip Mizera (Kuch), 17:39 Daniel Drahoňovský (Čakajík, Mizera F.), 33:16 Martin Maťátko (Mizera), 33:34 Vojtěch Mizera (Maryška), 38:47 Jiří Maryška (Martinec, Mizera V.), 57:11 Zdeněk Václavec (Syrovátka, Mizera F.), 59:51 Filip Mizera (Drahoňovský)

Vyloučení        : 6:4 minut
Využití             : 1:1, v oslabení : 0:0
Diváci             : 48
Utkání řídili : hlavní : Kryštof Kostka, čárový Michael Reichelt, Pavel Černý
Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0070.