2022HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Frýdlant  5:1 (3:1,1:0,1:0)

I druhé utkání jarní části KHL Libereckého kraje sehráli varnsdorfští hokejisté na domácím ledu, a to 16. ledna 2022. Opět téměř stovka diváků byla zvědava, jestli domácí dokáží navázat na vítězství z minulého týdne. Soupeřem jim tentokrát bylo mužstvo HC Frýdlant, jehož zápasová bilance je pasivní. Šest vítězství a jedenáct porážek.

Od úvodního buly se hrál rychlý, tvrdý, oboustranně útočný hokej. A kromě hráčů dali od úvodu o sobě vědět i rozhodčí. Již ve čtvrté minutě poslali na trestnou lavici frýdlantského Beníška za sekání. Varnsdorfští nabídnutou výhodu velmi rychle přetavili v úvodní branku. Nenápadnou střelou z otočky překvapil brankáře hostů Tomáš Kouřil, 1:0. Jenže hosté v šesté minutě zásluhou Jakuba Šíra srovnali. Od konce šesté minuty následovala série vyloučení na obou stranách. V sedmé minutě při hře 4/4 zvýšil na 2:1 pro domácí Petr Bali Šoltés. Hosté svou krátkou přesilovku 5/4 nevyužili. Arbitři drželi otěže utkání a v spravedlivě trestali přestupky na obou stranách. Další série vyloučení následovala od sedmnácté minuty. Nejprve si šli společně odpočinout domácí Rubeš za podražení a frýdlantský Mečíř za zdržování. K němu se o minutu později za krosček připojil Mikan. Moc hráčů na ledu nezbylo. Nejprve se hrálo 4/4 a následně 4/3. Vteřinu před návratem k normálu byl za hákování vyloučen hráč hostů Arlt. Na trestné lavici se ani neusadil, neboť za čtyři vteřiny přesilovku využil Zdenek Kadlec, 3:1. Tak skončila i první třetina.

Ve druhé třetině měli domácí mírnou převahu. Hosté se sice tlačili do útoku, ale dobře organizovaná obrana domácích jejich rychlé útoky s přehledem eliminovala. Navíc varnsdorfští byli v útočné fázi nebezpečnější, a tak se více hrálo před brankou hostů. Ani v této dvacetiminutovce se to neobešlo bez vyloučení. Postupně se na trestných lavicích vystřídali dva hráči domácích a tři hostů. Od třicáté čtvrté minuty dostal trest 2+2 frýdlantský Slavík za faul kolenem. Domácí přesilovku ve třicáté šesté minutě zásluhou Jaroslava Matějky využili, 4:1. Za tohoto stavu se šlo na druhou přestávku.

V poslední třetině se dal očekávat nápor hostů, ale domácí jim sebrali vítr z plachet a sami převzali iniciativu. Byli agresívnější a nedovolili hostům nadechnout se k obratu. Navíc ve čtyřicáté osmé minutě střelou z úhlu nad lapačku přidal pátou branku domácích František Prokop, 5:1. Naděje na zdramatizování zápasu se hostům přece jen naskytla. V poslední desetiminutovce, se na trestné lavici postupně vystřídali tři domácí hráči. Ale nabídnuté výhody přesilových her nedokázali využít. V pohledném utkání, které korektně a citlivě řídila trojice arbitrů, zaslouženě zvítězili domácí.

Domácí            : 04:18 Kouřil (Pešek), 07:01 Bali Šoltés (Prokop), 19:49 Kadlec (Matějka), 35:32 Matějka (Damašek) 47:03 Prokop (Bali Šoltés)

Hosté               : 05:40 Šír (Kolmann, Kožarik)

Vyloučení        : 16:20 minut
Využití             : 3:0
Diváci             : 95

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0062
Utkání řídili : hlavní : David Mizera, čárový : Michael Reichelt, Lukáš Damašek