2022HokejSport

HC TS Varnsdorf – Lomnice nad Popelkou  3:4 SN (1:1,0:0,2:2,0:0)

Další domácí utkání varnsdorfských hokejistů v jarní části KHL Libereckého kraje se uskutečnilo 13. února 2022. Soupeřem jim bylo mužstvo Lomnice nad Popelkou, které již má jistou účast v play off a jehož zápasová bilance byla aktivní. Z dvaceti dvou utkání šestnáct výher a jen šest porážek.

V první třetině byli aktivnější domácí hokejisté. Ze zabezpečené obrany se tlačili do útočného pásma hostů. Ti byli sice rychlejší v přechodu z obrany do útoku, ale v koncovce se neprosazovali. Navíc museli více myslet na obranu. Již ve třetí minutě byl za napadení vyloučen Maryška. Varnsdorfští tuto výhodu nevyužili. Skóre utkání otevřeli v sedmé minutě. Trefil se Jakub Damnitz,1:0. Další výhodu přesilovky měli od třinácté minuty, když na trestné lavici za hákování odpočíval Knap, ale opět ji nevyužili. Naopak od sedmnácté minuty se sami museli bránit, když za sekání byl vyloučen Damašek. Lomničtí nabídnutou výhodou nepohrdli a zásluhou Daniela Knapa vyrovnali, 1:1.

Druhá třetina nenabídla necelé devadesátce diváků moc hokeje. Jen sérii vyloučení, které ani jedno mužstvo nedokázalo využít. Nejprve byl ve dvacáté páté minutě za hru vysokou holí vyloučen lomnický Řeháček. Ve dvacáté osmé minutě byl za zákeřný faul u hrazení na čtyři minuty vyloučen Maryška. Ale domácí z dlouhé přesilovky žádnou výhodu nevykřesali. Stejně jako lomničtí, kteří měli stejnou výhodu od třicáté třetí minuty, když za obdobný faul čtyři minuty odpočíval Damašek. Hokej si ve druhé třetině vybral oddechový čas. Více se taktizovalo, než hrálo.

To poslední třetina již byla o něčem jiném. Hrál se pohledný útočný hokej s celou řadou dramatických momentů před oběma brankami. Ve čtyřicáté páté minutě šli do vedení hosté, na 1:2 zvyšoval Darek Rudiš. A navíc od čtyřicáté šesté minuty měli výhodu přesilové hry, ale nevyužili ji. Naopak v padesáté druhé minutě inkasovali z hole Zdenka Kadlece, který vyrovnal na 2:2. Nerozhodný stav trval až do padesáté čtvrté minuty. Darek Ruliš strhl vedení na stranu lomnických, 2:3. Závěr ale patřil domácím. V padesáté deváté minutě vyrovnal Filip Damašek, 3:3. Následovalo prodloužení, ve kterém si ani jedno mužstvo nevypracovalo šanci, natož aby vstřelilo branku. Následovala série samostatných nájezdů, ve kterých dominovali brankáři. Až v deváté sérii byl úspěšný lomnický Štěpán Vyhlídko. Prémiový bod tak putoval do Lomnice.

Domácí            : 06:23 Damnitz (Oplt), 51:51 Kadlec (Kouřil), 58:10 Damašek (Veroněk)

Hosté               : 17:41 Knap (Martinec), 44:36 Rudiš (Drahoňovský), 53:49 Rudiš (Mizera), 65:00 Vyhlídko

Vyloučení        : 8:12 minut
Využití             : 0:1, v oslabení : 0:0
Diváci              : 85

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0079
Utkání řídili : hlavní : David Mizera, čárový : Petr Krejbich, Michael Reichelt, Lukáš Damašek