2022HokejSport

HC TS Varnsdorf – BK Nová Paka  6:1 (2:0,4:1,0:0) – junioři

V předposledním utkání letošní sezony Regionální ligy juniorů přivítali varnsdorfští na svém ledu 20. března 2022 mužstvo BK Nová Paka. Utkání bylo započítáváno do tabulky o umístění ve 20. skupině.

První třetina se nesla v herní převaze domácího týmu, který si tentokrát pohlídal úvod zápasu a první branku inkasovali v šesté minutě hosté z hole Martina Veroňka. Druhou přidal o necelé tři minuty Richard Jarábek. I když oba týmy měli po dvou výhodách v podobě přesilové hry, ani jedno ji nevyužilo a tak první třetina skončila za stavu 2:0.

Úvod druhé třetiny se varnsdorfským juniorům povedl. Ve dvacáté druhé minutě dvakrát skórovali. Nejprve zásluhou Stanislava Veselého a za půl minuty ho napodobil Tomáš Machálek, 4:0. A to nebylo z jejich stany vše. Ve dvacáté šesté minutě na 5:0 zvyšoval druhou brankou v utkání Richard Jarábek a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Hosté se sice nevzdávali ale jejich útoky troskotaly na obraně domácích. Přesto se jim v třicáté šesté minutě podařilo překonat domácího brankáře. Střelou se prosadil Daniel Langner, 5:1. Domácí odpověděli záhy. Ve třicáté osmé minutě přidal jejich šestou branku Jan Vaněk, když blafákem zakončil sólo přes celé kluziště. Pěkný hokejový moment, 6:1.

Poslední třetina již moc hokejové krásy stovce diváků nenabídla. Domácí hráli udržovací hokej, hosté se snažili o korekci skóre, ale moc se jim to nedařilo. V poslední pětiminutovce s některými hráči začaly cloumat emoce, i když nebylo jasné proč, a tak v závěru utkání měli rozhodčí ještě práci.

Domácí : 05:24 Veroněk (Veselý, Boczan), 08:02 Jarábek (Boczan), 21:21 Veselý (Boczan, Veroněk), 21:55 Machálek (Veselý, Veroněk), 25:52 Jarábek (Vaněk Jakub), 37:18 Vaněk Jan (Damašek, Pešek Adam)

Hosté    : 35:08 Langner (Volf, Vedral)

Tresty   :   10:10 – minuty
Využití  :   0:0, v oslabení 0:0
Diváci   :   103

Utkání řídili : hlavní : David Mizera, čárový : Michael Reichelt, Lukáš Damašek

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L2467