2023HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Autocentrum Jičín 1:9 (0:2,1:5,0:2)

Ve třetím domácím utkání základní části KLM Libereckého kraje ročníku 2023/24 přivítali muži HC TS Varnsdorf na Zimním stadionu 5.listopadu 2023 mužstvo HC Autocentrum Jičín. Mužstvo, nad kterým v dosavadní sezoně dokázali zvítězit, byť v prodloužení. Necelá devadesátka věrných fanoušků byla zvědavá, zda se podobný kousek povede i doma. Nepovedl. Hosté po odchodu tří opor a příchodu nových tváří se na začátku sezony trochu hledali, ale dle předvedeného výkonu se již našli. Po celý zápas byli jednoznačně lepším mužstvem a domácí předčili ve všech herních činnostech. A to se varnsdorfští proti poslednímu utkání s Turnovem také výrazně zlepšili ve všech herních činnostech, ale na jičínský hokejový stroj to prostě nestačilo. Utkání se lámalo v polovině druhé třetiny. Nejprve byl za podražení vyloučen Prokop. Hosté za půl minutky přetavili přesilovku ve svou třetí branku, kterou vstřelil Lukáš Kollman. V následujících třech minutách přidali další tři a do konce druhé třetiny ještě jednu. Na druhou přestávku odcházela mužstva do svých kabin za stavu 1:7. V poslední třetině se hra uklidnila, přesto hosté stačili přidat další dvě branky. Varnsdorfští se o své první letošní vítězství za tři body pokusí v dalším kole na frýdlantském ledě.

Domácí            : 25:28 Filip Damašek (Pořádek)
Hosté               : 07:44 Lukáš Kollman (Průšek), 12:13 Ondřej Žalud, 27:28 Lukáš Kollman  (Žalud,Průšek), 27:50 Matěj Krejčí (Kysela,Sedmík), 28:38 Erik Dvořák, 30:50 Martin Žďánský (Dvořák,Marček), 35:44 Lukáš Kollman  (Žalud,Průšek), 41:26 Matěj Krejčí (Kysela,Sedmík), 53:27 Martin Žďánský (Řeháček)
Vyloučení        : 18:6 minut
Využití              : 0:1, v oslabení : 0:0
Diváci               : 86
Utkání řídili : hlavní :Tomáš Borecký, čárový Jiří Novák, Petr Krejbich
Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0030