2023HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Turnov 1931  0:4 (0:1,0:2,0:1)

Ve druhém domácím utkání základní části KLM Libereckého kraje ročníku 2023/24 přivítali muži HC TS Varnsdorf na Zimním stadionu 29.října 2023 mužstvo HC Turnov 1931. Po sérii venkovních nepříliš úspěšných utkání, byla padesátka domácích fanoušků zvědavá, zda si varnsdorfští v šestém kole připíší do tabulky první letošní vítězství.

Od úvodního hvizdu bylo na hrací ploše vidět, že soupeř z Turnova si chce z Varnsdorfu odvézt tři body. I když se domácí snažili hrát zodpovědně ze zabezpečené obrany, soupeř jim moc prostoru pro rychlé brejky nedával. Jeho kompaktní obrana důrazně eliminovala útoky domácích již ve středním pásmu a do blízkosti jejich branky se varnsdorfští útočníci dostávali dost sporadicky. První změnu skóre diváci evidovali v páté minutě, když se po individuální akci prosadil turnovský Ondřej Kožarik, 0:1. Za necelé dvě minuty byly vyloučeni dva domácí hráči. Hosté výhodu dvou mužů na hrací ploše nevyužili, stejně jako o pět minut později, když za hákování na trestné lavici odpočíval Procházka. Stejně neúspěšně si vedli i domácí, když od šestnácté minuty nevyužili vyloučení turnovského Lišky za podražení.

Ve druhé třetině se začínala hra postupně vyrovnávat, ale rozlet domácích zbrzdila nejprve třicátá šestá minuta, to hosté zvýšili na 0:2 zásluhou Jana Rutkovského. O minutu později následovalo opětovné dvojité vyloučení, za podražení a nesportovní chování, které domácí přežili. Jenže šest vteřin po návratu hráčů z trestné lavice Adam Liška zakončil rychlou akci celého útoku a hosté vedli již o tři branky. Náskok hosty uklidnil a hráli jen to, co potřebovali.

Třetí třetina zvrat v utkání nepřinesla. Turnovští si bedlivě hlídali svou polovinu hřiště a domácí nevymysleli nic překvapivého. Čtvrtou branku přidali hosté v padesáté třetí minutě z hole Miloslava Adamce. Další radost jim již varnsdorfský brankář Dominik Března nedovolil.

Domácí            :

Hosté               : 04:20 Ondřej Kožarik, 35:46 Jan Rutkovský(Hloušek), 38:28 Adam    Liška(Vondráček, Zákoutský), 52:02 Miloslav Adamec (Křepelka)

Vyloučení        : 12:8 minut
Využití             : 0:0, v oslabení : 0:0
Střely               : 32:48
Diváci              : 51
Utkání řídili    : hlavní :Michal Vala, čárový Daniel Liška, Pavel Černý
Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0028.