2023HokejSport

HC TS Varnsdorf – TJ HC Jablonec n/N.  3:5 (1:2,1:2,1:1)

Ve čtvrtém domácím utkání základní části KLM Libereckého kraje ročníku 2023/24 přivítali muži HC TS Varnsdorf na Zimním stadionu 19. listopadu 2023 mužstvo TJ HC Jablonec n/N. Šedesát dva diváků vidělo pěkné hokejové utkání, ve kterém domácí byli blízko k zisku bodu. Ale opět jim nebylo přáno.

První třetina se odehrála ve svižném tempu. Po úvodním rozehřátí varnsdorfští v osmé minutě dost nešťastně inkasovali, kombinaci celého útoku zakončil Robin Kudla. Byli sice hostům vyrovnaným partnerem, ale v útočné fázi chyběl větší důraz v zakončení. Ve třinácté minutě inkasovali podruhé. Jablonečtí využili přesilovou hru. Na trestné lavici za podražení odpočíval Prokop. Branku vstřelil Filip Berka. V sedmnácté minutě se konečně dočkali i domácí, když puk do branky hostů doslova dotlačil František Prokop, 1:2. Za tohoto stavu šla mužstva do kabin na první přestávku. Vstup do druhé třetiny měli varnsdorfští přímo raketový. V čase 20:25 zařídil vyrovnání Jan Matějka. A mohlo být i lépe. Od dvacáté čtvrté minuty za hákování dvě minuty odpočíval na trestné lavici jablonecký Švík, ale domácí výhodu nevyužili. Zato hosté se nadechli k mohutnému náporu, kterému varnsdorfští odolávali do třicáté třetí minuty. Branku na 2:3 zaznamenal Pavel Daněk a za další tři minuty to již bylo 2:4, neboť střela od modré z hole Daniela Pilky prošla klubkem hráčů a skončila až za zády gólmana Březny. V poslední třetině si hosté hlídali náskok. Přesto se varnsdorfským podařilo ve čtyřicáté deváté minutě, zásluhou Přemysla Kamenického, vstřelit kontaktní branku. Touha po vyrovnání ze strany varnsdorfských byla velká. Dvě minuty před koncem základní hrací doby se odhodlali ke hře bez brankáře. Jenže jejich početní převaha o jednoho muže jim nebyla nic platná a po ztrátě puku Andreas Kubíny přidal pátou branku do sítě domácích. Ti i přes svůj letošní nejlepší výkon na body nedosáhli.

Domácí            : 16:14 František Prokop (Bafia), 20:25 Jan Matějka (Matějka Jaroslav,Veselý), 48:34 Přemysl Kamenický (Štefan,Procházka)
Hosté               : 07:02 Robin Kudla (Daněk,Kala), 12:00 Filip Berka (Kala), 32:01 Pavel Daněk (Kudla), 35:34 Daniel Pilek (Švík), 59:15 Andreas Kubíny (Halamka)
Vyloučení        : 8:8 minut
Využití             : 0:1, v oslabení : 0:0
Diváci              : 62
Utkání řídili    : hlavní : Daniel Liška, čárový Aleš Touš, Pavel Černý
Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0039