2023HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Gepardi Jablonec  4:6 (1:1,0:2,3:3)

Ve třináctém kole základní části KLM Libereckého kraje přivítali muži HC TS Varnsdorf na svém ledu 10. prosince 2023 mužstvo HC Gepardi Jablonec.

V první třetině bylo 83 diváků svědky vyrovnaného dramatického utkání. Jablonečtí předváděli strojově přesné kombinační akce. Domácí se jim úspěšně bránili a při každé příležitosti se tlačili do brejkových akcí. V osmé minutě ji úspěšně zakončil Petr Bafia, 1:0. Jablonečtí přidali, ale domácí jejich tlaku úspěšně odolávali. Vyrovnat se jim podařilo v sedmnácté minutě, při přesilové hře, když na trestné lavici za podražení na dvě minuty odpočíval Procházka, 1:1. Domácího gólmana Březnu prostřelil Matyáš Kačírek. V prostření části se hra přiostřila a hlavni arbitr neváhal nechat hříšníky odpočívat na trestné lavici. Varnsdorfští tyto výhody ke vstřelení branky nevaužili, zato Gepardi ano. Ve dvacáté deváté minutě na trestné lavici za napadení opět odpočíval varnsdorfský Procházka. Jablonečtí nabídnutou šanci, za osmnáct vteřin, využili ke vstřelení druhé branky. Autorem byl Jiří Herda. První branku ze hry vstřelili hosté ve třicáté osmé minutě. Individuálně se prosadil Václav Tomíček, 1:3. Poslední třetina byla dramatická. Nejprve hosté zásluhou Michala Pavlů, brankou z čtyřicáté třetí minuty, zvýšili náskok na 1:4. Následně domácí nevyužili dvě přesilové hry. Nakopla je až branka Jana Vaňka z padesáté první minuty. Na tu sice jablonečtí obratem odpověděli brankou Jakuba Šestáka v padesáté druhé minutě. Na ukazateli byl stav 2:5. Jenže následně během necelých dvou minut Jaroslav Matějka dvěma brankami utkání zdramatizoval. V padesáté páté minutě byl stav 4:5. Od padesáté šesté minuty hráli varnsdorfští další přesilovku, na trestné lavici za hru vysokou holí odpočíval Šorejs. V čase 57:32 se odhodlali ke hře bez brankáře. Bohužel výhodu jednoho muže v poli nevyužili. Naopak v čase 58:47 z hole Jiřího Herdy inkasovali šestou branku.

Domácí            : 07:57 Petr Bafia (Damašek), 50:33 Jan Vaněk, 52:46 Jaroslav Matějka (Damašek,Damnitz), 54:32 Jaroslav Matějka (Damašek)
Hosté               : 16:55 Matyáš Kačírek (Herda,Tomíček), 28:55 Jiří Herda (Tomíček,Kačírek), 37:35 Václav Tomíček, 42:45 Michal Pavlů (Herda,Tomíček), 51:09 Jakub Šesták (Maďar,Peřina), 58:47 Jiří Herda

Vyloučení        : 40:14 minut
Využití             : 1:2, v oslabení : 0:0
Diváci             : 83

Utkání řídili : hlavní : Michal Kaňkovský, čárový David Ječný, Jakub Serbus
Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0049.