2024FotbalSport

FK Varnsdorf – Bischofwerdaer FV 08  3:1 (1:0)

Ve druhém zimním přípravném utkání hostili domácí fotbalisté v sobotu 13. ledna 2024 na umělce v Kotlině německý celek Bischofwerdaer FV 08, hrající pátou německou ligu. Oba celky přišla povzbudit hrstka věrných fanoušků, kteří za chladného počasí sledovali dva rozdílné poločasy. V prvním poločasu nasadil varnsdorfský trenér „záložní“ jedenáctku, kterou rychlí a běhaví hosté prověřili. Jejich aktivita dělala varnsdorfským prvních patnáct minut problémy. Postupem času se ale přizpůsobili a hra se vyrovnala. Postupně to byli oni, kdo si začali vytvářet brankové příležitosti v třicáté sedmé minutě jednu z nich proměnil Filip Firbacher, 1:0. Na druhou polovinu utkání se hostům postavila „druhá“ jedenáctka varnsdorfských, kterým chvíli trvalo se dostat do zápasového tempa. Také hosté řádně zamíchali sestavou, ale přesto se jim asi po deseti minutách hry podařilo vyrovnat, když potrestali nepřesnou kombinaci varnsdorfských ve středu pole. Autorem branky byl Steve Zizka, 1:1. Branka domácí správně nabudila. Přidali, zpřesnili přihrávky a rychlými kombinacemi dostali hosty pod tlak. Brankou ale skončili jen dvě. V sedmdesáté třetí minutě zakončil střelou průnik do šestnáctky Danny Samko, 2:1. O dvě minuty později se z pravé strany do velkého vápna probil Pavlo Rudnytzkyy a jeho přihrávku Jakub Hodek přetavil ve třetí branku, 3:1. Do konce utkání měli varnsdorfští vše pod kontrolou, i když také hosté měli několik dobrých příležitostí ke korekci skóre, stav se již neměnil.