2024HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Frýdlant  4:2 (0:1,0:1,4:0)

V šestnáctém kole základní části KLM Libereckého kraje ročníku 2023/24 přivítali muži HC TS Varnsdorf na Zimním stadionu 14. ledna 2024 mužstvo HC Frýdlant. Šedesát pět diváků bylo zvědavo, zda domácí naváží na vítězství z předcházejícího kola, když překvapivě přivezli první tři body za výhru 7:4 z Lomnice nad Popelkou. Zápasová bilance jejich soupeře byla též záporná – 6 výher, 1 remíza a 7 porážek.

První třetina začala zcela nečekaně. V čase 00:35 při snaze založit první varnsdorfský útok, puk z hole Ondřeje Skalického skončil na domácí střídačce. Rozhodčí po krátké poradě usoudili, že se jednalo o úmyslné vyhození puku a potrestali ho dvěma minutami. Frýdlantští nabídnutou šanci přesilové hry v čase 01:13 využili. Branku vstřelil Luboš Dospěl,0:1. Do konce první dvacetiminutovky měli hosté i nadále mírně navrch. Lépe bruslili i kombinovali. Ale ani jim, ani domácím se vstřelit branku již nepodařilo. V prostřední části hra neměla takový spád a začala se mírně přiostřovat. Hlavní arbitr nenechal nic náhodě a již v zárodku posílal hříšníky na trestnou lavici. I když hráčské lavice s ním v mnohém velmi hlasitě nesouhlasily. Krušné chvíle zažili domácí od třicáté třetí minuty, kdy hosté hráli přesilovku pět na tři, ale úspěšně se ubránili. Inkasovali v třicáté osmé minutě opět z hole Dospěla, když se mu při nájezdu, ač tísněn, podařilo prostřelit domácího gólmana, 0:2. Poslední třetina byla velmi dramatická. Od čtyřicáté čtvrté do čtyřicáté osmé minuty se na trestné lavici v rychlém sledu vystřídali čtyři hráči hostů. Varnsdorfští tak měli možnost zahrát si přesilovou hru pět na tři. A ve čtyřicáté sedmé minutě ji zásluhou Josefa Falty využili a snížili na 1:2. O další tři minuty se vyplatilo Petru Bafiovi jít důrazně za kotoučem a doslova ho dotlačit do branky hostů, 2:2. Poslední desetiminutovka byla dost nervózní. To, když se v padesáté třetí minutě podařil domácím obrat skóre, opět zásluhou Petra Bafii na 3:2, frýdlantští se vrhli do závěrečného náporu. Šanci na vyrovnání měli od padesáté osmé minuty, když na trestné lavici pro změnu seděli tři hráči varnsdorfského týmu. Ale branku se jim vstřelit nepodařilo ani při power play. Naopak. Tři vteřiny před závěrečnou sirénou pojistil vítězství střelou do prázdné branky pojistil Josef Falta. V pohledném, dramatickém a v závěru mírně nervózním utkání dokázali varnsdorfští si připsat druhou výhru v řadě.

Domácí            : 46:28 Josef Falta (Matějka), 49:50 Petr Bafia (Damašek Z.,Damašek F.),     52:20 Petr Bafia (Damnitz,Prokop), 59:57 Josef Falta(Pešek)
Hosté               : 01:13 Luboš Dospěl (Chlum), 37:01 Luboš Dospěl (Doubek)

Vyloučení        : 16:16 minut
Využití             : 1:1, v oslabení : 1:0
Diváci              : 65
Utkání řídili : hlavní : Daniel Liška, čárový Michael Reichelt, Dalibor Janda
Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0063