2024FotbalSport

FK Mladá Boleslav – FK Varnsdorf  4:0 (2:0)

Varnsdorfští fotbalisté zahájili Zimní Tipsport ligu 17.ledna 2024 na umělé trávě mladoboleslavského Městského stadionu. Soupeřem jim bylo domácí prvoligové mužstvo FK Mladá Boleslav. Varnsdorfští vstoupili do utkání aktivně, v první dvacetiminutovce byli důraznější. Hrálo se více na polovině soupeře, ale náznaky šancí, které měli obě mužstva, neskončily brankou. Zlom ve vývoji utkání přinesla dvacátá třetí minuta. Boleslavští zahrávali volný nepřímý kop a centr skončil na hlavě Martina Suchomela, který překonal varnsdorfského brankáře, 1:0. Hra se vyrovnala a bojovalo se spíše o střed hřiště. Ve čtyřicáté minutě si domácí vybojovali rohový kop, ze kterého udeřili podruhé. K tyči hlavičkoval Jan Buryán, 2:0. Po změně stran byli boleslavští dál aktivnější, ale také varnsdorfští měli na svých kopačkách od padesáté páté do šedesáté minuty dvě slibné šance. Neproměnili ani jednu. Za to v šedesáté osmé minutě potřetí inkasovali. Domácí zahrávali standartní situaci. Míč propadl až na malé vápno, kde se ho zmocnil Ladislav Kodad a skóroval, 3:0. V sedmdesáté čtvrté minutě se individuálně prosadil Solomon John, který utekl jednomu z varnsdorfských obránců. Proti jeho střele neměl vybíhající varnsdorfský brankář šanci, 4:0. Varnsdorfští odehráli solidní utkání, škoda neproměněných šancí.