2024FotbalSport

FK Varnsdorf  –  FK VIAGEM Ústí nad Labem  6:3 (2:3)

Série přípravných zápasů varnsdorfských fotbalistů na jarní část ligy pokračovala 10.února 2024 zápasem na umělé trávě v Kotlině. Soupeřem jim byl tým z třetí ligy, FK VIAGEM Ústí nad Labem.

Domácí začali zápas aktivně a již v páté minutě se hlavou prosadil Denny Samko. I nadále byli aktivnější varnsdorfští, jenže stačily dvě rychlé akce hostů a skóre bylo 1:2. Nejprve v devatenácté minutě vyrovnal Richter a za čtyři minuty ústecké poslal do vedení Dao. Varnsdorfští v třicáté deváté minutě vyrovnali, když se prosadil Solomon Osaghae, 2:2.  Ale ve čtyřicáté druhé minutě si hosté vzali vedení zpět zásluhou Červenky, 2:3. Na druhou polovinu utkání poslal domácí trenér Miroslav Holeňák pozměněnou sestavu, která do sedmdesáté minuty čtyřmi pohlednými brankami otočila skóre. Ve čtyřicáté deváté minutě vyrovnal Tobi, v padesáté páté poslal do vedení varnsdorfské Vojtěch Stránský, 4:3. Na 5:3 zvyšoval v šedesáté první minutě Ondřej Podzimek a na konečných 6:3 zvýšil Simon Omon v sedmdesáté minutě. Za příjemného téměř jarního počasí sledovala utkání necelá stovka diváků, včetně ústeckých fanoušků.